stránky Tělocvičné jednoty Sokol Pouchov
foto

Přijďte mezi nás do Sokola!

Chystáme nový rozvrh na školní rok 2023/24. Věříme, že si své cvičení vybere každý.

Máte doma ratolest ve věku 2-4 let a máte chuť s ní pravidelně rozvíjet základy pohybové gramotnosti? Pak se přihlaste do cvičení rodičů a dětí - cvičíme každý čtvrtek od 17.00-18.00 hod.. Cvičení Rodičů a dětí, cvičení Předškoláků a sokolské gymnastiky hlásí naplněnou kapacitu, proto již další zájemce v tuto chvíli nepřijímáme. Pro trochu starší 4-6 leté děti nabízíme každé pondělí od 17.00-18.00 hod. cvičení předškoláků či možnost začít chodit do oddílu moderní gymnastiky. Pohybové hry jsou určeny pro školáky z 1.-4. třídy a cvičíme každé pondělí od 18.00-19.00 hod.

Starší školou povinné děti se mohou v naší jednotě rozhodnout pro oddíl softballu či volejbalu.

Pro dospělé – a to nejen pro ženy - nabízíme cvičení Pilates, zdravotní cvičení s prvky jógy, SM systém dr. Smíška pro odstranění bolesti zad, cvičení s využitím velkých míčů a bodystyling.

Jste ještě starší, a hledáte místo, kde si budete moci zacvičit? Dvakrát týdně si můžete protáhnout svá těla při zdravotním cvičení pro seniory a speciálním cvičení pro méně pohyblivé na židlích.

V rámci projektu

Nabídka příspěvku na dětské aktivity
ve kterém lze získat příspěvky na sportovní činnost dětí, nabízíme aktivity ve všech našich oddílech mládeže.

Partneři

podrobnosti o našich partnerech

počítadlo

Úspěšné zakončení sezóny týmů U16 a U18

O víkendu 6.-7. dubna zakončila naše volejbalová družstva U16 a U18 halovou sezónu 2023/24. A zakončení to bylo parádní - žákyně odehrály bez ztráty setu skupinu s družstvy kolem 5. místa KP a kadetky dokonce získaly na finálovém turnaji stříbrné medaile!

foto týmu

V sobotu 6.4. hrálo naše družstvo U16 v Novém Městě skupinu se soupeřkami, které byly v celkovém pořadí Krajského přeboru nad naším týmem. Naše holky ale ukázaly, že na konci sezóny mají parádní formu (připomeňme vítězství ve skupině Českého poháru z půlky března, nebo prvenství v turnaji KP o týden později). V zápasech proti Starému Městu, Nové Pace a Zájezdu neztratily ani set a mohly se tak radovat alespoň z fidorkovských medailí, které dostaly od neúnavně povzbuzujících rodičů (i prarodičů).

Příčinu celkového 9. místo v KP (z 18 týmů) musíme jednoznačně hledat v nezvládnutém prosincovém turnaji, kdy se rozhodovalo, zda budeme patřit mezi nejlepších 8, nebo budeme hrát o deváté místo. Výkonnostní výkyvy ke sportu patří, nás postihly v nevhodný okamžik, a tak se nyní můžeme těšit na venkovní turnaje (Kvasiny, Lupenice, Lanškroun), kde budeme mít opět příležitost poprat se o co nejvyšší příčky.

...

foto týmu

V neděli 7.4. cestovalo družstvo U18 v pozici čtvrtého týmu po základní části na finálový turnaj krajského přeboru do Náchoda. Tam nás čekaly dva zápasy - nejprve semifinále s prvním týmem tabulky - Starým Městem Náchod - a po té dle výsledku souboj o třetí místo nebo finále.

Začátek zápasu se Starým Městem snad ani nemohl být lepší, díky lepší koncentraci a snad i lepšímu zvládnutí předzápasové nervozity jsme vedli 12:0. Takto rozehraný set se už nepouští a do setu dalšího jsme tak nastupovali v o poznání lepší pozici než naše soupeřky.

Ve druhém setu jsme ale měli příležitost poznat, že hrajeme proti soupeři, který z předchozích 32 zápasů prohrál jen 4. Žádné pohodlné vedení se nekonalo, naopak jsme byli nuceni po většinu setu dotahovat. Když jsme naší vůlí srovnaly na 24:24, nešťastným balónem (srážka tří hráček) jsme nahráli soupeři na setbol, a čekal nás tie-break. Ten ale naše holky odehrály zkušeně - nenechaly se rozhodit vedením soupeřek, trpělivou hrou překlopily vývoj skóre na svou stranu a nakonec po (zdánlivě) pohodlném vítězství 15:11 postoupily do finále!

Přes velké odhodlání se nám finálový zápas nevydařil. Koncentrovaný soupeř ze Rtyně nás svým servisem a nekompromisním útokem nutil k chybám, a když se na naší straně ve druhém setu přestalo dařit i na servisu, museli jsme se nakonec smířit se stříbrnými medailemi.

Druhé místo (z devíti týmů) je pro celý náš klub velkým úspěchem. Členky tohoto družstva měly nevýhodu v herní nezkušenosti, většinou začaly s volejbalem později, a své první zápasy často absolvovaly právě až v kategorii kadetek. Na druhou stranu se velmi rychle učily, a hlavně se nikdy nevzdávaly. Ze 32 zápasů základní části prohrály 0:3 (tedy bez zisku alespoň setu) jen jedenkrát - hned v prvním zápase. Od té chvíle si šly za svým cílem - ukázat, že nejsou v soutěži nejhorší, pokusit se postoupit mezi nejlepší čtyři, pokusit se vybojovat medaily a vyhrát celý ročník. Poslední krok se nepodařil, no jako vítězky se tyhle holky určitě můžou cítit!