Závodní družstvo MG - shrnutí dosavadních výsledků sezóny

Závodní sezóna 2023 je pro naše moderní gymnastky v plném proudu. Téměř víkend co víkend jsme na závodech po celé ČR i s mezinárodní účastí. Tak nám dovolte pár ohlédnutí za úspěchy našich šikovných dětí.

V tomto roce své gymnastické umění předvádí naše nové holčičky, ale také otřelé závodnice. Dovolte nám je představit:
Hana Monika Helingerová, ročníku 2009, kategorie JUNIORKY A (JUN A)
Amélie Vachková, ročník 2011, kategorie NADĚJE STARŠÍ A ( NST A)
Adina Jakubcová, ročník 2012, kategorie NADĚJE STRAŠÍ A ( NST A)
Barešová Adéla, ročník 2013, kategorie NADĚJE MLADŠÍ B ( NML B)
Kramárová Vanesa, ročník 2013, kategorie NADĚJE MLADŠÍ B ( NML B)
Hemrlíková Eliška, ročník 2015, kategorie NADĚJE NEJMLADŠÍ ( NNML)
Güler Selina, ročník 2017, kategorie NADĚJE NEJMLADŠÍ ( NNML)
Jedličková Nikol, ročník 2017 – příprava pro VP
Reinberková Nikol, ročník 2017 – příprava pro VP

Sezóna 2023:
Fairytale International Young Talents Viena Cup 2023 v lednu jsme se účastnily prvního závodu, kde se účastnilo 200 závodnic z 15 států, nejdál asi z Egypta. Závod končil i s vyhlášením ve 22.30. Holky vykročily skvěle do nové sezóny a odvezly si několik cenných zkušeností.
mg_sokolská gymnastika Milevský pohár 4.3. Tento závod byl obsazený silnou konkurencí závodnic Polska, Slovenska a Ukrajiny – účast: Adél, Vani, Adi, Ami. Adél s Ami vezou tři medaile - Ami stříbro, Adél stříbro a bronz.
Goodwill Cup 2023 - 18.3. Na tomto závodě měla svou účast pouze naše Adél a Hani NSTB, kde Adél to opět 3x bronzově cinklo.
Bohemka "Bobík" Cup 1.4. – účast: Seli, Adél, Vani, Adi, Ami, Hani. Tento závod byl vele důležitým závodem pro naši Selinku, pro kterou byl závod první v životě a hned vybojovala bronz, Vanes přidala dvě stříbra a jeden bronz, Adi jeden bronz stejně jako Ami.
mg_sokolská gymnastika Neděle 2.4.XXII.AJUR Cup - Memoriál Radka Urminského účast: Seli, Adél, Vani, Hani. Adél přivezla zlato a stříbro.
Další zastávka byla v nádherné hale v Táboře UPREAL CUP 7.4.. účast: Adél, Vani, Adi, Ami, Hani. 1.ročník mezinárodního závodu se vydařil zlaté Adél i stříbrné Vanes. V odpoledním závodě a silně obsazené kategorii odváží Ami stříbro a bronz.
RG Cup 15.4. účast: Seli, Adél, Vani, Adi, Ami, Hani. Seli brala bronz, Hani dokonce stříbro.
Vinohradský hrozen 16.4.. Do Prahy vyjely pouze tři naše závodnice Adél, Ami a Hani Adél přivezla zlato a stříbro, Ami dokonce zlatý Hattrick😊.

Přebor Východočeské oblasti 1.5. - jeden z nejdůležitějších závodů sezóny a to Oblastní přebor a nominace na MČR účast : Seli, Adél, Vani a Ami ( Adi se bohužel pro zranění nemohla účastnit). Pro děvčátka narozená 2015 a mladší je tento závod nejvyšší možnou soutěží, starší děvčata již bojují o účast na Mistrovství republiky. Postupové klíče jsou poměrně přísné. O to větší radost jsme měly, když se dnes nominovaly všechny naše závodnice. Selinka Güler ještě závodila v nepostupové nejmladší kategorii. Adél vybojovala zlato, Seli, Vanes a Ami potom stříbro.

mg_sokolská gymnastika No a blíží se vrchol sezóny a to nominace na MČR. Jako první to čekalo Hani. Kvalifikace Juniorek A Vyškov. Mezi 40 českými závodnicemi se umístila na 28. místě a bohužel to tento rok na MČR nevyšlo a unikl jí postup o 3 místa.

Ještě se náš oddíl účastnil vystoupení na SPORTOVCI ROKU….. ,ale to by dnes asi stačilo a to zase příště 😊

Tak a teď už se nebudeme ohlížet, ale upřeně hledět vpřed, protože nás čeká vrchol toho všeho a to MISTROVSTVÍ  ČESKÉ REPUBLIKY V MODERNÍ GYMNASTICE, kde o svoje nejlepší výkony bude cvičit Adélka a Vaneska 20.5. v Hradci Králové a 28.5. v Praze Adinka a Amélka. Děkujeme za podporu a fandění našem holkám – DRŽTE JIM PĚSTI.

(mv)mg_sokolská gymnastika